niedziela, 11 października 2009


Już za tydzień, 17 października w Warszawie w Szkole Głównej Handlowej odbędzie się już IV Kongres Obywatelski, tym razem pod hasłem “Razem wobec przyszłości”. W zapowiedzi czytamy:
Najważniejszym wyzwaniem, wobec którego stoimy jako Polacy w następnym dwudziestoleciu jest poprawa zdolności do współdziałania, lepsze wykorzystanie potencjału zbiorowego, zbudowanie naszego prawdziwego RAZEM. Temu właśnie wyzwaniu będzie poświęcony IV Kongres Obywatelski. Będziemy się wspólnie zastanawiali, jakie drogi wiodą do naszego Razem w XXI wieku. Czy chcemy tworzyć wspólnotowość opartą na systemie wartości i tożsamości, czy na określonych zasadach, czy może na wspólnych celach i działaniach? Chcemy też jeszcze raz zapytać: do czego nam jest potrzebna tak naprawdę podmiotowość zbiorowa w XXI wieku i na jakich wyborach cywilizacyjnych oprzeć naszą dalszą modernizację i rozwój.
Program jest bardzo bogaty, nie zabraknie ciekawych mówców i dobrych debat Wstęp wolny, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz